Малюк підріс, пора на роботу?

Коли малюк підростає, багато мам замислюються над тим, а чи не час переглянути свій життєвий устрій і повернутися на роботу. Коли краще це зробити і що необхідно врахувати для того, щоб малюк якомога легше переніс зміни?

Багато хто сперечається про те, чи повинна жінка присвятити себе вихованню дитини, чи якомога швидше вийти на роботу, щоб забезпечити їй найкращі умови життя і дати освіту. І у кожної із сторін достатня кількість аргументів. Як би там не було, ступінь серйозності цього рішення не можна применшувати, оскільки воно тягне за собою значимі зміни в житті мами і дитини.
Для того щоб у майбутньому не довелося пошкодувати про прийняте рішення, кожна мама повинна приймати його, звільнившись від тиску стереотипів. А для того, щоб зрозуміти власні бажання і мотиви, можна відповісти на такі питання:
• Що ви відчуваєте, коли думаєте про те, що потрібно виходити на роботу?
• Чому ви задумалися над тим, щоб вийти на роботу? (Нудно вдома чи не хочете втрачати місце і гроші?)
• Можливо, ви хочете спілкуватися і відпочити від домашньої рутини?
• Чи вважаєте ви, що ваша дитина вже готова до соціалізації і спілкування з однолітками?
• Чи принесе вам вихід на роботу самореалізацію і радість?
• Чи не завадить робота спілкуванню з дитиною вечорами та у вихідні дні? (Чи не буде вас переслідувати почуття провини перед дитиною?)
Подумайте над власними відповідями і вирішіть, чи будете ви себе почувати комфортніше, сидячи вдома, чи повернувшись до роботи. Пам´ятайте головне – дитина не оцінить ваших жертв, їй, в першу чергу потрібна щаслива мама, яка навчить і її бути щасливим.
«Вважається, що дитина тільки в 2,5-3 роки починає відділятися від мами, тоді розлука через вихід на роботу не буде занадто травматичною. Але з досвіду можу сказати: якщо мама хоче працювати, а сидить вдома з дитиною, тому що повинна – це значно гірше, ніж якби вона вийшла на роботу. Краще спілкуватися з дитиною годину в день після роботи, зате з щирою любов´ю і радістю, ніж 24 години – з роздратуванням через почуття боргу», – каже дитячий психолог Д. А. Селіванова.
Тому якщо вам комфортніше в ролі домогосподарки і виховательки, залишайтеся нею, якщо ви хочете реалізувати себе у професійній сфері – виходьте на роботу.
Як безболісно привчити дитину до садка?
Якщо ви вирішили віддати свого малюка в садок, вам доведеться спершу навчити його обходитися без вас для того, щоб уникнути гірких сліз і ридань.
«Досвід, який малюк отримує в дитячому садку, виходить за рамки тих знань, які він там отримує, не позбавляйте його цієї можливості. Щоб допомогти йому звикнути до присутності інших людей і відсутності мами, гуляйте з ним на дитячих майданчиках. Спочатку будьте поруч, і підтримуйте гру, потім спробуйте залучити до гри інших дітей, дійте обережно. Таким чином, ви зможете допомогти малюкові навчитися налагоджувати відносини з однолітками. Гуляйте з дитиною повз садочка, в який вона піде, сходіть туди на екскурсію, проводьте там спочатку годину-дві, пізніше залишайте малюка на півдня. Ці кроки повинні бути поступовими. Орієнтуйтеся на реакцію дитини», – каже дитячий психолог Е. В. Чорнобай.
Коли не варто поспішати з виходом на роботу?
• Якщо ви відчуваєте, що повинні залишатися з дитиною, тому що вона занадто мала або часто хворіє.
• Якщо у вашому житті відбуваються інші зміни (переїзд, розлучення, весілля). Дитина в таких умовах перебуває в стані стресу, і додаткові зміни тільки посилять його.
• Якщо адаптація дитини в садку йде повільно. Можливо, вам потрібно буде якийсь час залишатися вдома, для того, щоб поступово привчити дитину до нової атмосфери.
За матеріалами uaua.info

ovskua
Комментариев нет
Категории:
Женский блог
Комментарии
Пока нет ни одного отзыва.
Написать комментарий
Ваш комментарий
Имя
Email

Все результаты поиска